Mazda CX-3

Cena od 399 900 Kč

  • Technologie Skyactiv
  • Nový design KODO – Soul of motion
  • Snadná ovladatelnost
  • Vynikající dynamika jízdy při rozumné spotřebě
  • Inovovaný systém pohonu 4 kol
  • Flexibilní dno zavazadlového prostoru
  • Zábavní systém MZD Connect
EN GARÁŽ
 
Nová Mazda CX-3
 
S novým modelem CX-3 značka Mazda míří do segmentu stále oblíbenějších malých SUV. Nová Mazda CX-3 vás osloví především svým originálním exteriérem v duchu myšlenky KODO,  sportovně dlouhou kapotou, agresivní přídí s výraznou maskou chladiče, úzkými světlomety a originálními detaily. Konstrukce nové Mazdy CX-3 je z oceli, části podvozku a brzdy převzala Mazda CX-3 z Mazdy 3 a systém pohonu 4x4 zase z Mazdy CX-5.
 
Novinkou je také nový motor, turbodiesel 1.5l, který Mazda vyvinula pro evropský trh. 
 
Pojďme si ji tedy představit blíže:
 
Design
 
Mazda CX-3 je kompaktní crossover s robustními, ale zároveň ladnými liniemi. Design opět vychází z motivu „KODO – duše v pohybu“, který kombinuje pohyb s napětím, elegancí a ladnými křivkami. Interiér nové Mazdy CX-3 je prostorný a kvalitně provedený. Důraz na dílenské zpracování a kvalitu použitých materiálů je vidět na první pohled. Precizní provedení mřížek ventilačních otvorů, měkčené opěrky kolena s ozdobným prošíváním – to jsou detaily, které zdůrazňují estetickou kvalitu interiéru. Ergonomicky umístěný HMI ovladač usnadňuje obsluhu systému MZD Connect a nový Head Up display zobrazuje důležité provozní informace přímo v zorném poli řidiče. Pro skvělý zvukový zážitek jsou tu reproduktory BOSE, které se vyznačují skvělou kvalitou zvuku a věrností reprodukce.
 
 
 
Výkon 
Nová Mazda CX-3 nabídne 3 varianty hnacích agregátů. Benzínové agregáty reprezentují dvě výkonové verze atmosferického motoru 2.0  Skyactive-G s 88 kW a 110kW. Dieslový agregát, 1.5 Skyactive-D vyvinutý speciálně pro evropský trh nabídne výkon 77kW. Silnější dvoulitrový motor i dieselová patnáctistovka budou k dispozici i pro verzi 4x4.
 
Bezpečnost 
Bezpečnost v nové Mazdě CX- má na starosti soustava i-ACTIVESENSE. Stará se o bezpečí a pohodlí řidiče a spolucestujících. Skládá se z několika technologií, které usnadňují jízdu a orientaci v rušném provozu a pomáhají předcházet nehodám či mírnit jejich následky.

Hlavní prvky systému i-ACTIVESENSE:
 
Adaptivní tempomat Mazda
Umožňuje vozu samočinně udržovat a upravovat nastavenou rychlost jízdy tak, aby zachoval bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu.
 
Pokročilý systém sledování mrtvého úhlu
Upozorní vás, když se v oblasti mrtvého úhlu některého z vnějších zpětných zrcátek nachází jiné vozidlo. Pokud v takové situaci zapnete ukazatel směru, zazní výstražný tón a ve zpětném zrcátku na příslušné straně zabliká kontrolka. Systém zachytí blížící se vozidla do vzdálenosti až 45 metrů.
 
Asistent pro udržení jízdního pruhu (LDWS)
Jeho účelem je informovat řidiče, že vůz se bez jeho vědomí vychýlil ze směru jízdy. Přední kamera sleduje vodorovné značení a vypočítává polohu vozu na silnici. Začne-li nová Mazda CX-3 vyjíždět z jízdního pruhu způsobem, který systém vyhodnotí jako neúmyslný, upozorní řidiče zvukovým i optickým znamením.
 
Systém upozornění při couvání do silniice (RCTA)
Sleduje, jestli se ze strany neblíží jiné vozidlo, když couváte z kolmého parkovacího stání do silnice. V případě, že ano, upozorní vás na to zvukovým signálem a blikající kontrolkou ve zpětném zrcátku. Jakmile je silnice opět volná, alarm se zruší, abyste věděli, že už můžete bezpečně vycouvat.

Systém SCBS pro prevenci čelního nárazu
Jeho účelem je minimalizovat pravděpodobnost nehody v nízké rychlosti. Monitoruje čelní odstup, a pokud vozidlo vpředu zpomalí nebo zastaví tak náhle, že systém vyhodnotí riziko srážky jako bezprostřední, začne automaticky brzdit. Systém je funkční přibližně do rychlosti 30 km/h.
 
 
 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Ok