Nové Volvo XC90

Cena od 1 349 800 Kč

  • Jediné luxusní SUV navržené ve Švédsku
  • Až 7 plnohodnotných míst
  • Nový motor T8 Twin Engine - Plug-in Hybrid
  • Bohatá výbava ve verzích Kinetic, Momentum a Inscription
  • Sportovní verze R-Design
  • Výkon až 235 kW
EN GARÁŽ
 

Po dlouhých dvanácti letech je tu dlouho očekávaná nová generace vozu Volvo XC90. 

Poprvé v historii automobilka Volvo představuje model s vlastním designem, konstrukcí i technikou. Základem nové XC90 je modulární podvozek s označením SPA, který vyvinulo přímo Volvo a který bude stavebním kamenem pro celou modelovou řadu Volvo.
 
Design 
Na první pohled zaujme masivní příď vozu s výraznými světlomety ve tvaru Thorova kladiva. Mezi další důležité designové znaky, které se po nastupujícím Volvo XC90 budou objevovat napříč celou modelovou řadou, patří větší kapota s novým reliéfem a ostřejší ramenní partie, na které navazují nová koncová světla, vzhledem připomínající tetování. Celková vzhled exteriéru i interiéru má kořeny v klíčových atributech švédského životního stylu – velkorysý a prosvětlený prostor a duševní rovnováha.
 
Interiér je tím nejluxusnějším jaký kdy byl pro Volvo vytvořen. Dominuje mu velký centrální dotykový display ve tvaru tabletu, umístěný ve středové konzoli a je srdcem nového palubního ovládacího systému. Matné dřevo, kvalitní kůže, čisté linie a unikátní detaily jako je například křišťálová hlavice řadící páky, nebo odvětrávaná přední sedadla tvarovaná podle lidského těla navíc s masážní funkcí představují harmonickou součást bezkonkurenčního interiéru.
 
Bezpečnost 
Nové Volvo XC 90 je vybaveno nejnovějšími bezpečnostními systémy. City safety – ochrana chodců a cyklistů dodávaná v základní verzi. Ochrana při neúmyslném vyjetí ze silnice, kontrola bdělosti řidiče, asistent pro jízdu v pruzích a schopnost automatického zabrzdění  křižovatce – Volvo XC90 chrání svou posádku i okolí.
 
Motory
Nové Volvo XC90 přináší kombinaci výkonu a hospodárnosti a minimálního dopadu na životní prostředí. V nabídce jsou dva čtyřválcové naftové motory D5 o objemu 1969 cm3 a výkonu 225 k, v benzínové variantě nabízí Volvo dva motory aT6 s výkonem 320 k a vrcholem je motor T8 Twin Engine kde dvoulitrový čtyřválcový motor doplňuje elektromotor a spolu nabízí výkon 400 koní.
 

 

 
 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Ok