EKO BONUS až 50 000 Kč

Ušetříte při nákupu, ušetříte za tankování, snížíte emise CO2.

Při výkupu vašeho stávajícího vozu libovolné značky vám bude nabídnut Eko bonus ve výši 25 000 Kč na model Puma ST-Line X  s mild-hybridním pohonem a 50 000 Kč na model Kuga s plug-in hybridním pohonem.

U mild-hybridního pohonu modelu Puma elektromotor podporuje při rozjezdech spalovací motor a snižuje tak spotřebu paliva.  Samostatný 48V Li-Ion akumulátor se automaticky dobíjí rekuperací kinetické energie při brzdění nebo jízdě setrvačností. Není zapotřebí připojovat ho k externímu napájecímu zdroji. 

Plug-in hybridní Ford Kuga (PHEV) má výhodu spočívající v možnosti dobíjení z externího zdroje elektřiny. Větší kapacita akumulátoru mu umožňuje bezemisní provoz na vzdálenost několika desítek kilometrů, takže se hodí třeba pro dojíždění za prací z příměstské oblasti. Přestože vůz umí jet čistě na elektrický pohon, není jeho dojezd ve srovnání s klasickými vozy nijak omezen. Pro delší cesty či v případě potřeby vyššího výkonu je vůz vybaven efektivním spalovacím motorem. Vůz je možné dobíjet pohodlně doma či v práci za přibližně 3-6 hodin v závislosti na nabíjecím výkonu.

 


Puma mild-hybrid je krokem vpřed

Přichází nová éra hybridních elektrických automobilů šetrnějších k životnímu prostředí. Ford Puma je na budoucnost připraven a na tento trend reaguje nabídkou mild-hybridních variant svých motorů EcoBoost. Ty poskytují vynikající výkon bez kompromisů, impozantní spotřebu paliva i výrazně nižší emise CO2. V nabídce jsou dostupné také s vyspělou 7st. automatickou dvouspojkovou převodovkou Powershift. Ta nabízí plynulé, bezstarostné řazení a přispívá k hospodárnějšímu provozu.


Kuga PHEV

Pokročilý plug-in hybridní (PHEV) pohon nové Kugy kombinuje benzinový motor 2.5 Duratec s elektromotorem, který je napájen z akumulátoru. Výsledkem je kombinovaný výkon 168 kW (225 k) při mimořádně nízké spotřebě paliva a emisích CO2 – pouhých 22-25 g/km dle metodiky WLTP. Abychom vás zbavili obav o životnost akumulátoru, poskytujeme na něj záruku 8 let nebo 160 000 km (podle toho, co nastane dříve).

Na výběr máte režimy elektrického pohonu (EV), takže se můžete rozhodnout, zda pojedete na elektrický motor, benzinový motor, nebo je budete kombinovat. Při použití režimu „EV Nyní" může plug-in hybrid ujet až 61-64 km čistě na elektrickou energii. Snadno si tak poradíte v libovolném terénu, zatímco po městě budete jezdit čistě, tiše a kultivovaně.