Novinky z Auto Palace Group
Datum vydání: 20.6.2019

Auto Palace posílil strukturu top managementu

- Stanovisko k řešení situace po nedávném odchodu GŘ AutoBinck CZ
- Posílení jednotlivých oblastí řízení s cílem rozdělení odpovědností
- Auto Palace Spořilov představil nového obchodního ředitele Ondřeje Tomšů
- Petr Havlík zůstává v pozici technického ředitele spořilovské pobočky
- Novým ředitelem Auto Palace Butovice byl jmenován Vladimír Štorch

Dealerská skupina Auto Palace pokračuje v optimalizaci své organizační struktury po nedávném odchodu generálního ředitele AutoBinck CZ pro retail a distribuci. Změny se týkají také vrcholných manažerských pozic v Auto Palace Spořilov s cílem efektivně rozdělit odpovědnosti za jednotlivá střediska. V případě Auto Palace Butovice se jedná o jmenování nového ředitele pobočky.  

Vedení skupiny AutoBinck se po odchodu Martina Saitze rozhodlo vrátit organizační strukturu managementu svých společností Auto Palace Group a M Motors do původní podoby platné před listopadem roku 2017. Z tohoto důvodu není aktuálně vypsáno výběrové řízení na funkci generálního ředitele skupiny AutoBinck pro retail a distribuci v ČR a SR. Jednotlivé kompetence z této pozice vyplývající jsou rozděleny mezi stávající vrcholné manažery společností. Za oblast distribuce je odpovědný Kamil Šilhavý, generální ředitel společnosti M Motors, za retailové aktivity převzal veškeré kompetence Radek Donner, generální ředitel pro retail. Oblast financí za retail i distribuci řídí Peter Broster, finanční ředitel skupiny AutoBinck pro ČR a SR. Veškeré dosavadní nabízené služby a servis poskytované společnostmi Auto Palace Group a M Motors všem svým klientům a partnerům v ČR a SR zůstávají beze změn.    

Společnost Auto Palace Spořilov intenzivně posiluje již od minulého roku svůj pracovní tým s cílem být připravena na změny, které současný automobilový trh přináší a rozhodně bude přinášet i do budoucna. S tímto náročným procesem nyní koresponduje i úprava a posílení organizační struktury společnosti.

Do vrcholného managementu společnosti Auto Palace Spořilov proto nastoupil k 1. červnu 2019 Ondřej Tomšů, který byl jmenován obchodním ředitelem spořilovské pobočky. V této pozici je odpovědný za všechny aktivity v oblasti prodeje nových vozů všech značek spořilovského portfolia a stejně tak za chod poboček AutoPoint a RentPoint. Ondřej Tomšů přichází ze společnosti ŠKODA Auto a.s., kde zastával významné manažerské pozice pro domácí i zahraniční automobilový trh.

Rozdělením řídídcích kompetencí spořilovské pobočky zůstává jejím technickým ředitelem Petr Havlík, který bude nadále odpovědný za řízení všech náročných administrativních a technických procesů spojených s provozem Auto Palace Spořilov.

Současně byl nově jmenován ředitelem pobočky Auto Palace Butovice Vladimír Štorch, a to s platností od 1. června 2019. V této pozici společnosti, která je v současnosti nejúspěšnějším prodejcem vozů značky Hyundai v České republice, bude zodpovědný za všechny její obchodní aktivity na trhu v ČR. Vladimír Štorch je zkušeným profesionálem v oblasti prodeje nových i ojetých automobilů a finančních služeb, působící více než 10 let v managementu leasingových společností a autodealerství. Přichází do skupiny Auto Palace ze společnosti CARent Bohemia s.r.o.

Všechny tři zmíněné ředitelské pozice obou poboček spadají organizačně pod Radka Donnera, generálního ředitele pro retail Auto Palace Group. Uvedené personální změny přinesou do řízení Auto Palace Spořilov i Auto Palace Butovice větší prostor pro stále více potřebnou flexibilitu.            

„Z mého pohledu se jedná o velmi důležité změny, které jistě brzy náležitě doceníme. Jsme totiž v době, kdy stojíme na prahu mnoha proměn v distribuci automobilů i systému následných poprodejních služeb. Do hry vstupuje stále více elektromobilita, aplikace nových komunikačních technologií a nové způsoby nabízení vozů na trhu. To vše přinese v nedaleké buducnosti nutnost reagovat na automobilovém trhu mnohem flexibilněji, než tomu bylo dosud. Naše dealerská skupina Auto Palace patří ke společnostem, které nikdy neočekávají nové výzvy se založenýma rukama. Velmi si vážím skutečnosti, že právě tady poznávám, jak důležité je být na změny připraven,” reagoval na organizační změny Radek Donner, generální ředitel pro retail Auto Palace Group.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více informací »