Novinky z Auto Palace Group
Datum vydání: 25.4.2017

Prodeje Auto Palace rostly i v prvním čtvrtletí

Dealerská skupina prodává v porovnání čtvrtletí předchozích let o 90 % více automobilů než v roce 2014 a o polovinu více než v roce 2015. Stejným tempem roste také celkový obrat společnosti.

Prodeje i obrat druhé největší dealerské skupiny, Auto Palace, kontinuálně rostou. Jinak tomu nebylo ani v prvním čtvrtletí tohoto roku. Společnost prodala za první 3 měsíce celkem 3 012 nových automobilů, což v porovnání s rokem 2016 činí 10% nárůst. Zajímavé je ovšem srovnání s čtvrtletími předchozími, kdy skupina navýšila prodeje o více než 50 % v roce 2015 a o téměř dvojnásobek (90 %) v roce 2014. 

Zákazníci za první kvartál koupili dvakrát více nových vozů než v roce 2014
Skupině Auto Palace se v posledních 3 letech mimořádně daří. Ve srovnání se čtvrtletím roku 2014 navýšila prodeje nových automobilů o 90 procent, celkový obrat skupiny je pak v porovnání se stejným obdobím roku 2014 téměř dvojnásobný (98 %). Oproti kvartálním výsledkům roku 2015 se počet prodaných vozů společnosti zvýšil o více než polovinu (51 %) a obrat Auto Palace navýšil o vynikajících 56 %. V porovnání s loňským čtvrtletím skupina posílila obrat i počet prodaných nových vozů o 10 %. Největšími prodejními tahouny pak byly jako již tradičně značky Ford, Hyundai a Škoda. 

Auto Palace posiluje i v oblasti prodeje ojetin
Vzrůstající tendenci mají v Auto Palace také prodeje ojetých automobilů. Oproti kvartálům let 2014 a 2015 jich dealerská skupina prodává o polovinu více, v porovnání s loňským čtvrtletím, ve kterém Auto Palace prodal celkem 795 vozů, jde o nárůst 12%. 

„První čtvrtletí roku 2017 bylo ve znamení očekávání konce intervencí ČNB a posílení kurzu koruny vůči euru. Aktuální kurzový rozdíl oproti kurzu koruny před 4. dubnem je v tuto chvíli velmi malý, nicméně Auto Palace zamýšlí i tyto změny přenést na své klienty,“ říká Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR. 
 

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více informací »