Novinky z Auto Palace Group
Datum vydání: 15.11.2018

ŠKODA FABIA – dvě dekády úspěchu

Na českých silnicích snad není oblíbenější rodinný vůz z mladoboleslavské automobilky. Model FABIA, který před téměř dvaceti lety vystřídal končící model FELICIA, píše další kapitolu své bohaté historie. Čím si nás ŠKODA FABIA získala?

Od roku 1999, kdy byla uvedena na automobilový trh, se prodalo přes čtyři miliony vozů této modelové řady. Jedná se o druhý nejdéle vyráběný model společnosti ŠKODA AUTO a zájem veřejnosti o vůz FABIA stále nepolevuje, což potvrzuje i Tomáš Jungr, vedoucí prodeje značky ŠKODA ve společnosti Auto Palace Spořilov: „FABIA má dlouhodobý recept na úspěch. Mezi svými zákazníky totiž sází na velkorysou nabídku místa pro cestující i zavazadla a také vysokou užitnou hodnotu. FABIA prostě přesně zapadá do potřeb svých zákazníků a pozitivní ohlas na letošní výraznou modernizaci naznačuje pokračování této úspěšné cesty.“

Ohlédnutí do minulosti

V roce 1999 se FABIA představila světu ve své první generaci na frankfurtském autosalonu. Líbivé tvary karoserie hatchback a tehdejší kompaktnost důmyslně propojená s vhodnou motorizací zaujala nejen v ČR. Úspěch byl o to větší, když rok na to byla představena verze kombi nabízející další využitelný prostor. V roce 2007 oslovila FABIA druhé generace hosty autosalonu v Ženevě a česká automobilka přidala opět verzi kombi, která výrazně zvětšila prostor a navíc vstoupila na scénu i verze SCOUTLINE s vizuálně atraktivními off-road prvky. S výrazným svěžím designem nové filozofie vstoupila v roce 2014 na scénu třetí generace modelu FABIA, kdy se i díky pokrokovým technologiím stává premiantem segmentu v bezpečnosti a sdílení informací s řidičem. I proto ji vyhlásili odborní novináři Autem roku 2015 v ČR.

Modernizace 2018 ve znamení úspory a dynamiky

Design nového vozu FABIA ve verzi hatchback i kombi potěší zejména milovníky dynamických tvarů. Prostornost je tím, čím si získá nejen chataře a chalupáře, ale i rodiny s dětmi převážející množství zavazadel. Hra barev stojí za pojmem ColourConcept, díky kterému přizpůsobíte odstín střechy vozu dle přání, což ocení zejména ženy. Nová FABIA vás nezklame ani na poli bezpečnosti, a to díky mnoha bezpečnostním systémům, které vás ohlídají za každé situace. K dispozici má například i asistenta pro mapování „mrtvého úhlu“ okolo vozu, kam jednoduše nevidíte. Naopak pro to, abyste lépe viděli zejména v noci, a také byli bezpečně viděni v šeru, nabízí nová FABIA u předních světel technologii BI-LED. Chcete vědět, kde natankujete palivo nebo potřebujete znát aktuální situaci v dopravě či předpověď počasí? „Nová FABIA dokáže komunikovat s řidičem přes rozhraní ŠKODA Connect. Zejména mladší generaci zákazníků potěší možnost Wi-Fi hotspotu a propojení až dvou tabletů s vozem. Ti náročnější mohou volit infotainment systém Swing Plus s velkým barevným displejem. Prostě zábava, jak má být,“ komentuje novinky modelu Tomáš Jungr. Mluvíme-li o dynamice, nelze nezmínit nabídku litrových ekologicky šetrných benzínových motorů, které u nového vozu FABIA dominují především optimálním výkonem a nízkou spotřebou i emisemi.

Vrcholem je Monte Carlo

Skutečným vrcholem modernizované modelové řady ŠKODA FABIA je verze MONTE CARLO, evokující úspěchy značky ŠKODA v legendární automobilové soutěži. Oči sportovně založeného fanouška rozhodně spočinou na množství výrazných aerodynamických prvků od střešního spojleru až po zadní difuzor a v interiéru na kvalitní karbonové dekory přístrojové desky. Ruku na srdce, kdo by nechtěl tuto verzi modelu FABIA zejména v roce, kdy její soutěžní verze R5 je tolik úspěšná v motorsportu? „Nová ŠKODA FABIA je prostě skvělým společníkem na cesty a každý její výjimečnost může zažít u nás v Auto Palace na pražském Spořilově. Navíc můžeme nabídnout i mimořádné podzimní ceny skladových vozů včetně limitované edice vozu nová ŠKODA FABIA MPI za cenu 222 000 Kč, s podmínkou financování ŠKODA Financial Services“, uzavírá Tomáš Jungr.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více informací »