Novinky z Auto Palace Group
Datum vydání: 5.10.2020

SKUPINA AUTO PALACE POKRAČUJE V DALŠÍ EXPANZI NA ČESKÉM TRHU

Automobilová skupina Auto Palace pokračuje ve výrazné expanzi na českém trhu. Dne 1. října otevřela další dvě nové pobočky, a to v Praze a Karlových Varech. Nové akvizice této významné dealerské skupiny přináší ucelenou nabídku hlavních značek koncernu Volkswagen Group. Vedle posílení v oblasti fleetových obchodů se otevření nových poboček pozitivně projeví také v prodeji ojetých vozů.

Po nedávném otevření zcela nového dealerství značky Volvo v pražských Vysočanech pokračuje dealerská skupina Auto Palace v plánovaném rozšíření svých obchodních aktivit na území České republiky. S účinností od 1. října 2020 otevírá další dvě nová dealerství. Pobočka Auto Palace Praha – Letiště, situovaná nedaleko obce Tuchoměřice v oblasti Praha-Západ, nabízí na ploše 7 227 m2 prodej vozů koncernových značek SEAT a CUPRA a autorizované servisní zázemí pro značky SEAT, CUPRA a ŠKODA. V Karlových Varech je na celkové ploše 14 400 m2 umístěno nové prodejní a servisní centrum skupiny Auto Palace pro koncernové značky AUDI, VOLKSWAGEN a VOLKSWAGEN Užitkové vozy, opět doplněné o autorizovaný servis vozů značky ŠKODA.

Otevření dvou nových poboček umožňuje nyní skupině Auto Palace nabídnout ucelenou škálu vozů koncernu Volkswagen Group, což přinese posílení pozice zejména v prodejích pro firemní klientelu. Touto významnou akvizicí se Auto Palace stává největší dealerskou skupinou z pohledu celkového počtu zastupovaných značek. K současným deseti automobilovým značkám na trhu v ČR a SR se totiž nyní přidává další pět. Významné posílení se však očekává také v obchodní činnosti spojené s prodejem a výkupem ojetých vozů, neboť nově bude mít divize Auto Palace Ojeté vozy ucelenou síť osmi autobazarů v ČR a SR, a to včetně prodeje prémiových ojetých vozů.

„Dnešním dnem otevíráme novou kapitolu společnosti Auto Palace v ČR a SR. Zahájení provozu dvou nových poboček v Praze a Karlových Varech v celkové investiční hodnotě téměř 150 miliónů korun má zcela zásadní význam pro naši fleetovou strategii. Nyní zpřístupníme jedinečnou nabídku služeb a řešení mobility pod značkou Auto Palace zákazníkům v dalším regionu České republiky. Pět nových koncernových značek v našem portfoliu znamená pro skupinu Auto Palace schopnost nabídnout ucelenou skladbu vozů v naprosté většině segmentů. Proto máme nyní velká očekávání, která by měla v konkrétní rovině znamenat překonání celkové prodejní hranice 15 tisíc vozů v roce 2021,” komentoval nové akvizice v den jejich otevření Radek Donner, generální ředitel skupiny Auto Palace a dodal: “Současně mám velkou radost, že zmíněná expanze pomůže rozšíření našeho byznysu s ojetými vozy, což je strategická oblast našich obchodních aktivit. Očekávám, že prodej ojetin na našich osmi pobočkách překoná v příštím roce hranici 5 tisíc vozů.”

 

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více informací »