Rádce pro výběr elektromobilu

Proč se vyplatí elektromobil a důvody pro jeho pořízení

Elektromobil se již vyplatí. Pro někoho může být motivací, že chce alespoň lokálně snížit uhlíkovou stopu, líbí se mu akcelerace či celkové jizdní vlastnosti i ticho uvnitř vozidla. Pro majitele fotovoltaické elektrárny představuje pořízení elektromobilu nebo plug-in hybridu velké snížení nákladů na provoz auta, protože v létě lze jezdit takřka s nulovými náklady na provoz. A někdo jiný se zase nechá uchvátit skvělou výbavou a pokročilými jízdními asistenty. My ještě doplníme, že elektromobily navíc nepotřebují servis zdaleka tak často jako automobil se spalovacím motorem – nemusíte měnit olej, filtry a když se naučíte využívat brzdou sílu spojenou s rekuperací elektrické energie, tak i brzdové destičky vydrží násobně více kilometrů než u běžných aut.

Dokonce i vstupní investice, tedy cena za pořízení elektromobilu, nemusí být dnes překážkou,  protože ceny nových i ojetých elektromobilů stále klesají. Levnější elektromobily pořídíte přímo u nás v sekci ojetých vozidel nebo vám nabízíme nový elektromobil v rámci operativního leasingu. 

Rádce pro výběr toho nejlepšího elektromobilu

Pokud jste se pro elektromobil či hybrid už rozhodli, ale zatím nevíte, který model auta by pro vás byl tím nejvhodnějším, pročtěte si našeho praktického rádce, který vám s výběrem pomůže. 

Parametr: Cena elektromobilu

Prvním hlediskem pro výběr je cena elektromobilu. I když většina elektromobilů je stále o něco dražší než srovnatelné automobily se spalovacím motorem, tak dnes již v nabídce máme i modely, které spalovacím motorům i vstupní cenou plně konkurují. Prozkoumejte elektromobily od značky MG, věříme, že pořizovací cena vás mile překvapí. Navíc je možné vybírat již i z široké nabídky ojetých vozů nebo pořídit elektromobil na operativní leasing. 

Parametr: Velikost vozu

Jak bude elektromobil velký, má vliv i na jeho dojezd.

  • Menší elektromobily jsou ideální jako převozní vozidla na krátké trasy po městě. Typicky se jedná například o BMW i3s, Fiat 500e nebo Škoda Citigo iV a další.
  • Pokud hledáte auto do rodiny, které plně nahradí auto se spalovacím motorem, pak je třeba hledat elektrická SUV, jež má v nabídce každá automobilka. Jedná se například o model Škoda Enyaq iV, Tesla model 3, Volkswagen ID. 3 a další. 
  • Pro fajnšmekry vyrábí automobilky také luxusní elektromobily, které slouží k pohodlnému cestování, jako je např. Mercedes-Benz EQC, Audi e-tron, Jaguar I-Pace a další. 
  • Pro firmy, které hledají prostorné elektromobily, pak dávají smysl dodávky s elektromotorem např. Citroën ë-Jumpy a ë-SpaceTourer, Opel Zafira-e, Volkswagen e-Crafter a další.

Vyberte si nový elektromobil