Hybridy

Co je to hybridní auto a proč ho chtít?

Tato inovativní auta mají rozhodně co nabídnout. Jsou to v podstatě obojživelníci, kteří vám umožní využívat výhody obou motorů. Ať už si vyberete nový, nebo ojetý hybrid, chybu rozhodně neuděláte. 

 • Provoz je ekologičtější než v případě aut pouze se spalovacím motorem.
 • Náklady na spotřebu jsou nižší než v případě aut se spalovacím motorem. 
 • Auto je při jízdě příjemně tiché. 
 • Překvapí vás rychlé starty. 
 • Prozatím s ním můžete parkovat zdarma i ve velkých městech.
 • Nemusíte platit dálniční známku.
 • Za hybridy se neplatí silniční daň.
 • Máte velký výběr napříč značkami, protože hybridní vozy jsou součástí nabídky většiny automobilek. 

Specifikace hybridů a jejich varianty

Automobily s hybridním pohonem se od elektromobilů částečně liší. Jejich kouzlo spočívá v kombinaci dvou pohonů (elektrického a benzínového/naftového) a využití jejich předností. Většinu času spolu oba motory spolupracují. Ovšem není hybrid jako hybrid. 

Samonabíjecí hybridy (HEV)

Tyto vozy kombinují elektromotor se spalovacím motorem, nicméně elektromotor se dobíjí během jízdy sám prostřednictvím rekuperace. Na cestách tak odpadá hledání nabíjecí stanice. Během kratších úseků v nižších rychlostech je ovšem vůz schopen využívat pouze elektromotor a tím vám ušetřit náklady na palivo. 

Plug-in hybridní vozy (PHEV)

Plug-in hybrid musíte nabít pomocí kabelu (plug-in znamená anglicky zapojit), a to doma nebo u veřejných dobíjecích stanic. Dojezd plug-in hybridů čistě na elektřinu se pohybuje zhruba kolem 50 km (to vám většinou postačí na jízdu městem, např. do práce a zpět se zastávkou na nákup). 

Mild hybrid (MHEV)

Elektromotor tohoto hybridu sám o sobě k pohonu vozidla nestačí. Baterie má nižší kapacitu než u klasického nebo plug-in hybridu a funguje spíš jako podpora spalovacího motoru. 

Vyberte si ten pravý hybrid

Už jsme si vysvětlili, co je to hybridní auto, a teď nastává otázka, jaký hybrid koupit. Výhodou hybridů je, že mají poznávací značku začínající EL, takže mohou ve městě parkovat zadarmo, stačí je jen registrovat. Klasický hybrid má oproti plug-in hybridu tu výhodu, že je v podstatě nezávislý na dobíjení. Majitelé plug-in hybridu musejí pravidelně zajíždět k veřejné nabíjecí stanici nebo si domů pořídit wallbox. 

Hybrid si poradí s kratší i delší trasou

Na kratších trasách, typicky při jízdě městem a v kolonách, lze využívat pouze elektrický pohon. V hybridech jsou různé jízdní režimy, mezi kterými můžete jedním stisknutím tlačítka přepínat. Během delších cest se uplatní hybridní nastavení vozu, při kterém auto spotřebovává benzín i elektřinu. A co se stane, když baterii dojde „šťáva“? I s tím si hybridní vůz poradí a jednoduše začne naplno využívat spalovací motor. Část energie pak získáte zpět například při brzdění.

Proč si pořídit hybridní vůz u AutoPalace?

 • Pomůžeme vám s financováním vozu i jeho pojištěním. 
 • financování navíc nabízíme benefit až 10 000 Kč na nabíjení vašeho hybridu. 
 • Nabízíme hybridy za akční ceny. 
 • Na nás se můžete spolehnout. Garantujeme počet najetých kilometrů a poskytneme prodlouženou záruku.
 • Hybrid vám dovezeme až před dům, stačí skladový vůz objednat na pár kliknutí.
 • Ke všem hybridním vozům zajišťujeme servis (klempírna, lakovna, náhradní díly, diagnostika).
Jaký je rozdíl mezi elektromobilem a hybridem?

Elektromobil je plně elektrické vozidlo, zatímco hybrid kombinuje spalovací motor s elektromotorem a baterií.

Pro koho je hybrid vhodný?

Hybridy jsou vhodné pro řidiče hledající úsporu paliva, často jezdící ve městě a ekologicky smýšlející, kteří potřebují delší dojezd s možností krátkodobého elektrického provozu u plug-in hybridů. Výběr závisí na individuálních potřebách a preferencích.

Vyberte si svůj elektromobil nebo hybrid