Co je operativní leasing

Také vás nesmírně láká myšlenka používat pro své cesty na dovolenou i do zaměstnání nový automobil? Jednou z velmi efektivních cest k novému vozu je využití výhod operativního leasingu. Právě tento finanční produkt byl dříve doménou podnikatelů pro nesporné výhody v oblasti daňového účetnictví a plánování firemních nákladů. Dnes jsou, ale dveře operativního leasingu otevřeny i široké veřejnosti a zájem o něj neustále roste.

Na začátku je potřeba zmínit podstatu „operáku“. Vůz sice nevlastníte, je majetkem leasingové společnosti, na straně druhé je však řada výhod, které dělají z operativního leasingu velmi moderní nástroj při užívání nového automobilu. Jeho hlavní výhodu rozhodně ocení Ti z vás, kteří nechtějí jednorázově investovat větší obnos financí do koupě automobilu formou úvodní splátky, tedy akontace. Operativní leasing u nás nevyžaduje žádné splátky předem a celý proces se zužuje na pravidelné splácení předem dohodnuté měsíční fixní částky, která vychází propočtem především z hodnoty vybraného vozu, délky smlouvy a stanovení počtu najetých kilometrů a zahrnutých služeb. Stanovením fixní měsíční splátky nevznikají  žádné další skryté náklady. Flexibilitu v provozování vozu umožňuje rovněž volba provozování vozu se servisem nebo bez jeho využití.

Model operativního leasingu nabízí využívání vozu, bez dalších dodatečných, časově i finančně náročných činností, jakými jsou příkladně přihlášení vozu a vyřízení SPZ, nákup dálniční známky, shánění nejvýhodnější nabídky povinného ručení, havarijního pojištění, popř. dalšího připojištění. Zpravidla neplatíte za předepsané servisní prohlídky, běžný servis nebo přezutí zimních či letních pneumatik. Součástí fixní měsíční splátky je rovněž silniční daň a poplatek za rádio. Na Vás poté zbývá pouze tankovat palivo do nádrže a užívat si vytoužené chvíle za volantem nového vozu bez zbytečných starostí o jeho údržbu.

Pokud si používaný automobil pro jeho vlastnosti oblíbíte, je možné po ukončení smlouvy požádat o jeho odkoupení a tím se stanete jeho jediným majitelem. V případě, že tak neučiníte, veškeré povinnosti spojené s odprodejem vozu přecházejí na leasingovou společnost. Od standardního úvěru se operativní leasing navíc často liší i výhodnější cenovou kalkulací a umožňuje nabídku lépe vybavených vozů za stejné náklady a výhodnější cenu servisních služeb, zahrnutých v měsíční splátce. 

Mnoho lidí již kouzlo operativního leasingu objevilo a dnes provozované vozy neustále obnovují za zcela nové a se stejnými výhodami. 

Pro více informací kontaktujte naše prodejce, kteří Vám rádi vysvětlí možnosti operativního leasingu.


Jak to funguje

 • 1. Vyberte si vůz

  Vyberte vůz, který Vám nejvíce vyhovuje a kontaktujte naše prodejce

 • 2. Poradíme vám

  Pomůžeme Vám s nastavením služeb operativního leasingu k maximální spokojenosti

 • 3. Předáme vám vůz

  Nový vůz vám předáme a vy můžete spokojeně jezdit

 • 4. Postaráme se o Vás

  Po konci smlouvy s Vámi vyřešíme možnosti pokračování nebo prodeje


Proč zvolit vůz na operativní leasing

 • Neplatíte žádnou akontaci

 • Fixní měsíční splátka

 • Snadná výměna vozu po uplynutí smlouvy

 • Pro podnikatele je celá splátka daňově uznatelnou položkou

 • Neplatíte žádné předepsané servisní prohlídky, běžný servis ani přezutí zimních či letních pneumatik, pokud to není ve smlouvě uvedeno jinak

 • Po skončení smlouvy můžete požádat o odkoupení užívaného vozidla