Novinky z Auto Palace Group
Datum vydání: 7.4.2017

Prodej vozů na alternativní pohon v Auto Palace roste. Zákazníci je stále častěji pořizují do firemních flotil

Druhá největší dealerská skupina v ČR, Auto Palace, eviduje v prvních měsících tohoto roku zvýšený zájem o vozy na alternativní pohon. Nejúspěšnější značkou v prodejích je Mitsubishi, která v meziročním srovnání navýšila prodeje ekologických vozů o 25 %. Úspěch ale slaví také značky Škoda, Volvo a Hyundai. Téměř většina vozů této kategorie je novými majiteli používána pro firemní účely, nejčastěji pak pro rozvoz občerstvení nebo provozování taxislužby.

Auto Palace jako prodejce 8 značek, nabízí více než polovinu z nich s možností pořízení verze s alternativním pohonem. Mitsubishi v současnosti nabízí alternativní pohon pro modely Outlander a ASX, Škoda pro modely Octavia a Citigo, Volvo pro XC 90, S 90, V 90 a V 60, Ford pro oblíbené Mondeo a butovické Hyundai má pak od začátku roku v portfoliu elektromobil Ioniq. 

Prodejně nejúspěšnější jsou v současnosti Outlander od Mitsubishi a Škoda Octavia a Citigo. Například Škoda Octavia je pořizována zákazníky pro provoz taxislužby, Citigo pak jako firemní vůz pro rozvoz občerstvení. Neoblíbenější jsou stále ještě vozy na CNG, kde je návratnost rychlá a při provozu se lze dostat až na cenu 1,- Kč za ujetý kilometr. 

Nevýhodou, kterou uvádějí prodejci vozů v Auto Palace je hned několik, byť i zde se podmínky lepší. Nejuváděnějšími důvody, které zákazníka odradí od koupě, jsou nedostatek čerpacích a dobíjecích stanic, nemožnost vjezdu do podzemních garáží, nemožnost dobíjení elektromobilů doma a samozřejmě i vyšší pořizovací cena. 

„V loňském roce jsme velmi uvítali spuštění dotačního programu Ministerstva životního prostředí na nákup ekologických automobilů pro kraje a obce. Jde o dobrý krok, ze kterého v případě úspěchu, mohou těžit i naši zákazníci,“ říká Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR. „Z reakcí našich zákazníků jasně vyplývá, že pokud by i pro ně existovala možnost nákupu za zvýhodněných podmínek, nákup ekologického vozu by velmi reálně zvažovali,“ dodává Ralph Howie. 

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více informací »